Whiskey

Të shfaqura 1 - 10 nga 10

Passport

Passaport është një uiski unik, me personalitet rinor dhe të fuqishëm, i cili mishëron thelbin e viteve '60.

Canadian Special Old

Ngjyra prej qelibari është rezultat  i balancimit perfekt të përbërësve të thekrës, elbit dhe misrit. Canadian vjetërohet në fuçi lisi për të paktën 6 vjet.

Jameson

Jameson është Irish Whiskey numër një në botë dhe bën pjesë në elitën e markave të alkolit me rritjen më të shpejtë në rang ndërkombëtar.

The Glenlivet

The Glenlivet është whiskey malt numër një në tregun dinamik të SHBA dhe një ndër whiskey malt premium më të njohur në tregun botëror.

Ballantine’s Finest

Ballantine’s është marka numër dy në botë e Scotch Whiskey, me një histori afro 200 vjeçare. Ballantine's Finest është një scotch whiskey kompleks, i rafinuar dhe elegant.

Royal Salute 62 Gun

Nje produkt i limituar ultra-premium nga Pernod Ricard. Klasi i pare i games Royal Salute, i quajtur 62 guns sa numri i te shtenave pershendetese me arme ne rastet e jubileve mbreterore.

Chivas Regal 25 Yo

Chivas Regal është marka premium më prestigjoze e Scotch Whiskey në botë. Chivas 25Yo është një përzierje e rrallë dhe eksluzive e më të mirit scotch whiskey-t të vjetëruar minimalisht 25 vjet.

Royal Salute

Royal Salute fillon atje ku mbarojnë whiskey-t e tjerë. Krijuar në vitin 1953, nga vëllezërit Chivas, në nderim të kurorëzimit të Mbretëreshës Elizabet II, Royal Salute është i vetmi produkt luksi i Wiskey, ku vjetërsia e produktit fillon nga 21 vjet. 

Chivas Regal

Chivas Regal është marka premium më prestigjoze e Scotch Whiskey në botë dhe një markë globale e vërtetë.