Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/thgshpk/public_html/includes/menu.inc).

Pernod

Në 1805, francezi Henri-Louis Pernod, themeloi distilerinë e parë absinthe (glikanxo).
Pernod Absinthe e bërë nga një shumëllojshmëri bimësh, duke përfshirë të famshmen artemesia absinthium, u bë muzë frymëzimi për shumë piktor dhe poet dhe fitoi një popullaritet të madh në Francë dhe Europë. Për një kohë të gjatë, Pernod absinthe ka qenë një pije e ndaluar me ligj, po tashmë kjo pije është rizbuluar duke përshtatur recetën origjinale të Pernod sipas ligjeve dhe rregullave, për ta bërë një pije legjendare.

Produkt1

Pernod

6/70cl 40%
700 ml

Produkt2

Pernod Absinth

6/70cl 68%
700 ml