Pije Alkoolike Pernod Ricard

Të shfaqura 1 - 10 nga 24

Scapa

Scapa Single Malt Whiskey, nga ishujt e largët Orkney, është e mirënjohur për shijen unike të shqopës dhe mjaltit - në kontrast me maltet e “forta” që gjenden normalisht në pjesë të tjera të Skocis

Ballantine’s Finest

Ballantine’s është marka numër dy në botë e Scotch Whiskey, me një histori afro 200 vjeçare. Ballantine's Finest është një scotch whiskey kompleks, i rafinuar dhe elegant.

Chivas Regal

Chivas Regal është marka premium më prestigjoze e Scotch Whiskey në botë dhe një markë globale e vërtetë.

Royal Salute

Royal Salute fillon atje ku mbarojnë whiskey-t e tjerë. Krijuar në vitin 1953, nga vëllezërit Chivas, në nderim të kurorëzimit të Mbretëreshës Elizabet II, Royal Salute është i vetmi produkt luksi i Wiskey, ku vjetërsia e produktit fillon nga 21 vjet. 

The Glenlivet

The Glenlivet është whiskey malt numër një në tregun dinamik të SHBA dhe një ndër whiskey malt premium më të njohur në tregun botëror.

Jameson

Jameson është Irish Whiskey numër një në botë dhe bën pjesë në elitën e markave të alkolit me rritjen më të shpejtë në rang ndërkombëtar.

Canadian Special Old

Ngjyra prej qelibari është rezultat  i balancimit perfekt të përbërësve të thekrës, elbit dhe misrit. Canadian vjetërohet në fuçi lisi për të paktën 6 vjet.

Pages