Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/thgshpk/public_html/includes/menu.inc).

Four Roses

Prapa Four Rouses qëndron një legjendë.
Paul Jones Jr. themeluesi i Four Roses, propozon të dashurën e tij dhe ajo i përgjigjet: “Nëse do të vesh në ballon e rradhës një fustan me trëndafila, do të thotë se e pranoj dashurinë tënde”. Në ballo ajo u shfaq me një fustan me 4 trëndafila. Më vonë, Jones i vuri emrin burbonit “Four Roses” (Katër trëndafila) si simbol i dashurisë.
Ndryshe nga pijet e tjera të distiluara, në asnjë fazë të procesit të tij, bourbon nuk përmban asnjë ngjyrues apo përbërës të tjerë artificial.

Produkt1

Four Roses

6/70cl 40%
700 ml