Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/thgshpk/public_html/includes/menu.inc).

Beefeater London Dry Gin

Beefeater është xhini premium numër një në botë, i eksportuar mbi 100 vende.
Në librin e recetës së themeluesit James Burrough, specifikohen 9 ingredientë botanik që i japin esencën shijes unike të Beefeater. Ndryshe nga xhin-ët e tjerë, receta e Beefeater përmban lëkurën e limonit të Siçilisë dhe portokalleve të Seviljes, kokrrat e dëllinjës, bajame, farat e koriandër, rrënjët e lules shpatore, rrënjët dhe farat e angelica, liquorice.
Ndërsa Beefeater Premium Gin 24, përmban 12 lloje të ndryshme lulesh dhe përbërës të rrallë nantyral, të mbledhur nga të katër anët e botës.  
Emri u frymëzua nga “Yeoman Guards” (të njohur edhe si “Beefeater”), rojet që ruajnë Kullën e Londrës që prej vitit 1485. Imazhi i këtyre gardianëve zbukuron edhe sot çdo shishe të Beefeater.

Produkt1

Beefeater Gin

12/70cl 40%
700 ml

Produkt2

Beefeater Gin

12/100cl 40%
1 L

Produkt3

Beefeater 24 Gin

6/70cl 40%
700 ml

Produkt4

Beefeater Gin

125/5cl 40%
50 ml

Produkt5

Burrough's Reserve

70 cl 43.0%
700 ml